Mobilne i Responsywne Strony Internetowe – O co w Tym Chodzi?

mobilne strony internetoweMobilne wersje stron internetowych

Masz już stronę internetową w standardowej wersji na komputer? To sprawdź, jak wygląda na tablecie, smartphone’ie lub netbook’u. Nie najlepiej? Pomożemy Ci stworzyć mobilną wersję Twojej strony dostosowane do każdego urządzenia.

Liczba urządzeń, na których można wyświetlać strony internetowe przyprawia o zawrót głowy. Niepodobieństwem jest za tym nadążyć i tworzyć strony internetowe z uwzględnieniem każdego z nich. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie zestawu technik zwanych Responsive Web Design.

Responsive Web Design

RWD zdobywa już zachodni i amerykański rynek internetowy. Wszyscy z tego korzystają, bo jest to tani, skuteczny i bardzo szybki sposób przystosowania niemal każdej strony internetowej do niemal każdego urządzenia. Na czym to polega?

Jeżeli teraz ten artykuł czytasz na swoim komputerze, widzisz standardową stronę internetową. Ale spróbuj zmniejszyć okno przeglądarki o połowę. Albo jeszcze bardziej! Widzisz różnicę? Nasza strona zmienia się w zależności od rozdzielczości ekranu. Dobrze się prezentuje nie tylko na pełnowymiarowym monitorze, ale i na tablecie oraz komórce.

Zauważ, że niektóre elementy się zmniejszają, inne znikają, a jeszcze inne zaczynają wyglądać zupełnie inaczej. Takie zachowanie strony nazywa się właśnie responsywnym, czyli reagującym na otoczenie (w tym wypadku na wielkość ekranu).

Wersje stron internetowych na iPad, iPhone, tablety, smartphony i komórki

Jeszcze lepiej, jeśli pod ręką masz iPada lub inny tablet lub np. smartphone’a. Spróbuj na nim wyświetlić 847studio.com Widzisz, jak wszystko ładnie pasuje do ekranu?

Teraz spróbuj to samo zrobić z Twoją stroną internetową. Hm… albo widzisz ją w całości ale bardzo, bardzo pomniejszoną, albo widzisz tylko jej fragment. Męczące co nie? Teraz pomyśl o twoich potencjalnych klientach –  przeglądających twoją miernie zoptymizowaną stronę z na tabletach i smartphonach.

 

Responsywne strony są tańsze niż inne opcje

Przygotowanie responsywnej wersji strony internetowej jest zwykle nie tylko tańsze ale i szybsze niż zrobienie dedykowanej aplikacji na np. tablety i smartphone’y.

cennik

Wykonanie wersji responsywnej nie jest też możliwe na każdej stronie internetowej. Np. strony wykonane w technice Flash odpadają raczej na starcie. Dla nich trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach.

Jednak dla niemal wszystkich pozostałych zastosowanie Responsive Web Design jest świetną i tanią opcją przystosowania się do wymogów rynku. Rynku, na którym liczba urządzeń przenośnych (tabletów i smartphone’ów) rośnie z miesiąca na miesiąc.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem office@847studio.com koniecznie z podaniem adresu strony o którą chodzi. Wyślemy wstępną wycenę i nasze propozycje.

Kontakt z nami w tej sprawie do niczego nie zobowiązuje. Wstępna wycena jest całkowicie darmowa!